Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2010

Παρά 3 κατοστάρα έστω κ με τον Ηλυσιακό...

Μην περιμένετε να χαρούμε επειδή νικήσαμε τον τελευταίο της βαθμολογίας.

Η νίκη ήταν δεδομένη όπως και η μεγάλη διαφορά 97-83 (αν κ περίμενα μεγαλύτερη από το +14).

Από το ματς έλειψαν οι άμυνες και η σκοπιμότητα, είδαμε κάπως καλό κ γρήγορο μπάσκετ αλλά επειδή δεν παίζαμε με αξιόμαχο αντίπαλο, το μόνο που κρατάμε είναι η καλή εμφάνιση του Ριτσαρτσον, που είχε 30 πόντους με πολύ καλά στατιστικά.

Στα υπόλοιπα:

Ψάξαμε να βρούμε τον Walsh στις κερκίδες αλλά αντί γιαυτόν είδαμε τον Λάμποβιτς με μπλε φορμίτσα να μιλάει όλη την ώρα στο κινητό του.

Δεν φαίνεται να είναι στα πλάνα του Μπλατ, ο Αργυρόπουλος, ο οποίος δε χρησιμοποιήθηκε ούτε λεπτό. Τον έβλεπα στον πάγκο να βαριέται κ πραγματικά το λυπήθηκα το παλικάρι, θα έπρεπε να χρησιμοποιείται σε τέτοια ματς.

Όπως κ ο Χρυσικόπουλος ο οποίος έπαιξε 2 λεπτά αλλά πρόλαβε να βάλει ένα καλάθι στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Πολύ λίγος κόσμος σήμερα στο Παλέ. Λίγο το ότι το ματς ήταν μεσοβδόμαδα, λίγο ότι ο αντίπαλος δεν ήταν εμπορικός, λίγο ο διασυρμός από τον βάζελο... Αναρωτιέμαι όμως πού ήταν όλος εκείνος ο κόσμος που ήρθε στο ματς με τον συμπολίτη...